Обличчя протесту: Олег Веремієнко

Posted: 15.07.2012 by kamenjari in Каменярі-інфо

Алаверди на аналогічний матеріал від «Українського тижня»

Чомусь колеги з «Тижня» не змогли всіх розмістити на обкладинку, а Олег, з огляду на маніакальну скромність, вочевидь, не наполягав.

Коли я вперше прийшов на сходи під Український Дім і завелися розмови щодо планів, цілей, та організаційних питань протесту, мені одразу впало у вічі, що серед голодуючих є людина, яка влучно і впевнено формулює свої думки. Позаяк ми опинилися в групах, що опікувалися різними питаннями, поспілкуватися нам вдалося аж через кілька днів по тому.

Вже стемніло, публіка на сходах і слухала когось із декламаторів. Ми нарешті змогли обговорити деякі нагальні питання.

– Чому ти сюди прийшов?
– А тому що дістало все. Я працюю адвокатом.

І Олег розповів мені, як одного дня до медичного коледжу, котрий є його клієнтом, завітав такий собі чолов’яга, і представився: «Я от Юры Енакиевского, смотрящий по Дарницкому району. Какой пай принадлежит Вам в этой компании? 60%? Давайте так – Вам 20%, нам 40%». Зрозуміло, що таку «щедру» пропозицію прийняти не дуже легко, тому в коледжі поцікавилися альтернативним варіантом, мовляв, а що, як ми відмовимося? Чолов’яга лише знизав плечима і відказав: «Ну, посмотрите…».

Реакція на відмову не забарилася – на коледж навалилися по черзі пожежники, санстанція, податкова, інспекція від Міносвіти, тощо, практично паралізувавши його роботу. Від закриття тоді врятував випадок – студентів, що прийшли у білих халатах з транспарантами страйкувати під КабМін застав візит Путіна, котрий по-начальницьки кивнув своїм українським (де-факто) «підлеглим» – «А что эт у вас, студентов на улицу выгоняют?». Коротше кажучи, тоді питання було вирішеним, однак зараз коледж таки закривають, і найприкріше з цього те, що студентів-медиків з огляду на вузьку спеціалізацію їхнього фаху навіть немає куди «порозпихати» по існуючих медосвітніх закладах.

Також, виявилося, що Олег був спостерігачем на виборах 2004-2005 років, вміло обстоюючи справу щодо фальсифікації голосів на Півдні (поминаючи при цьому Ющенка “тихим словом” з огляду на “державницькі досягнення” останнього); останніми його підзахисними були «запорізькі паламарі» та «Васильківські терористи».

Розповів Олег про власні враження й настрої дотичних до нього верств суспільства. Показовими є дані про те, що всередині правоохоронних органів вельми неоднозначна й напружена обстановка – там очікують масових скорочень та подальшого підпорядкування «донецьким» (мається на увазі, вихідцям з криміналітету). Суддів за інсайдерською інформацію теж дістало «телефонне право» й тиск на них у прийнятті рішень.

Тому для Олега цей протест – не стільки протест проти мовного закону, скільки остання відчайдушна спроба зупинити сповзання країни у болото беззаконня (надто пафосна фраза, щоб він її колись сам озвучив). Не бачить професійний правозахисник, чиє покликання – захищати невинних, свого майбутнього в такій країні.

Можливо, тут десь поруч чи буквально за кілька областей звідси теж є люди, котрих все частіше відвідують подібні думки? То може, панове, Ви приєднаєтесь до протестувальників – не обов’язково голодувати (тим більше, є відпрацьований процес, як робити це, уникаючи шкоди для здоров’я ), просто приходьте підтримати, знайомтеся ближче. Багато хто каже, що в Україні слабке громадянське суспільство, нам треба його розбудовувати, бу-бу-бу… «Старий ще щось белькоче, його голос чути все слабкіше» (с) /Лесь Подерв’янський, «Утопія»/. Я пам’ятаю, підходив колись до тренера й питав: «А як навчитися робити ось цей елемент?», на що він казав: «Дєлай!» – «А як краще почати вчитися стрибати ось це..?» – «Прыгай». Тобто, hic Rodes, hic salta (тут Родос, тут стрибай! – прим. прес-центру) – давайте розбудовувати це громадянське суспільство користуючись нагодою і зараз, коли припекло, бо коли «не пече», то всі кудись розбігаються, всім поступово стає байдуже: постояли для «очищення совісті» чи відчули втому – о, тепер зможемо заснути й не думати про цю Україну та її проблеми.

Трохи більше про Олега з мережі (пошукайте ще власноруч):

 Інтерв’ю порталу «Право Today”

Допис у ЖЖ Білозерської (до речі, фото звідти ж).

Результати пошуку Google

Автор: Валерій Дротенко

Джерело:  http://valery-drotenko.livejournal.com/13326.html

Advertisements
Коментарі
  1. Любов Чуб коментує:

    Цікавий матеріал. Громадянське суспільство просто так, звісно, не формується. Воно формується навколо ідеї, та ініціаторів цієї ідеї – лідера (або групи лідерів). В ідеалі мало б бути, щоби ідею, яка постала перед народом України в 1991 р. (а це – побудова нової держави і нового суспільства), формувала та організовувала її втілення у життя влада. Сформована вона була, а ось організацією почали займатися ті, хто переймався, насамперед, власними інтересами. І це закономірно, бо вони відзеркалювали загальні настрої суспільства і напрямок руху – добробут (заможність). Звісно, що за прикладом державотворення, взятим із країн, які “товстіли” у борг (а нині розплачуються за свій такий спосіб життя), заможними стали не всі. В умовах “дикого капіталізму” – лише найнахабніші, які і владу підлаштували “під себе” і продовжують це робити все агресивніше . До чого ці всім відомі істини? До того, що ідея в нас давно є. Це побудова держави (по великому рахунку її нема, є лише географічне утворення, яке важко поважати як державу) і суспільства (народу, нової нації). А ось методи лержавотворення треба змінювати, бо система, як доводить життя і з цим погоджуються всілякі вналітики, – застаріла і має відійти в минуле). Як і ким має творитися нова держава? Нове – це добре забуте старе. Одне із сучасних досягнень державотворення – демократія, коли править народ, має наповнитися новим змістом. Новий зміст – це досвід наших предків, скорегований на сучасність. Усім відоме Народне Віче, коли за його допомоги півтори тисячі років жила і квітла держава Аратта, нині має стати ІНФОРМАЦІЙНИМ ВІЧЕ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ. ІВУН формуватиме ідеї і напрямки розвитку українського суспільства. Ці ідеї, з урахуванням досвіду наших помилок у минулому, мають бути пропущені через РАДУ СТАРІЙШИН (перша палата правління) і розроблятись для конкретного втілення в життя НАУКОВОЮ РАДОЮ. Така схема правління була винайдена нашими предками (Віче-жерці-князі) і за законом циклічності розвитку світу ми до неї обов’язково повернемося, але на більш високому рівні.
    Нирнішні політичні угрупування не є ефективними (в умовах, коли купляються місця в партіях) і нового вони із собою не несуть. Ефективне нове несе НАРОДНА ОПОЗИЦІЯ, початок формування якої може закласти Український Дім (про це йдеться у моєму Зверненні до членів акції на захист мови, розиіщеному на сторінці УкрДім 14.07.2012). Ось такий пропонується алгоритм дій.
    Любов Чуб

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s