Український дім: Що далі?

Posted: 25.07.2012 by kamenjari in Каменярі-інфо

автор:
Остап Кривдик, політолог, активіст

На сьогодні Український дім є центром громадсько-політичного життя України. Він став площадкою, альтернативною офіційній владі, і при цьому не потрапив у “власність” опозиційних політиків.

Проте, поки що тематика протестів на цій площадці залишається вузькою: це “націонал-демократична” мовна тема. На моє переконання, її «вкинула» влада, щоб поділити нас за мовною ознакою. І тому зараз є ризик, що УД зійде на рівень львівської “клюмби”, де гучні гасла і провокаційні теми є лише способом проведення вільного часу пенсіонерів та не завжди психічно адекватних індивідів. І для того, щоб наш майданчик міг зростати і об’єднувати людей, на мою думку, треба запроваджувати нові формати роботи. Зокрема, такі:

1. Боротьба проти різних локальних проявів беззаконня. Проти закриття шкіл, тиску на одеські базари, невиконання соціальних зобов’язань, порушення нормального залізничного сполучення. Адже є сотні тем, що стосуються кожного з нас і потребують дії.

2. Координація діяльності активістів Києва. Громадські діячі різного профілю завдяки цьому майданчику зможуть ефективніше, з більшою кількістю учасників захищати стару забудову і політв’язнів, пікетувати держоргани і суди, проводити екологічні і культурні акції.

3. Вишкільний табір для студентського активу – з 1 вересня. Представники різних вузів мають дізнатися, як організувати акцію, як мобілізувати на неї людей, як її анонсувати, як подбати про її безпеку, як працювати із ЗМІ.

4. Громадський інформаційний центр на парламентських виборах-2012. Тут мають концентруватися, оброблятися і оприлюднюватися повідомлення про передвиборчі маніпуляції. Це стане можливим, якщо діятимуть регіональні представництва УД (можливо, навіть до рівня районних центрів).

5. Центр протидії фальсифікаціям на виборах у Києві: збір фактів підкупу, застосування адмінресурсу, силового тиску; інформування громадян про такі дії і пікетування відповідних структур.

УД повинен продовжити роботу саме як громадський інструмент, як модератор позапартійної опозиції та як інструмент впливу на партійну опозицію. У цьому – його перевага.

Не варто переоцінювати впливу УД на політикум. Дрібна участь у політичних іграх знищить моральну перевагу, здешевить жертву голодування і перетворить його учасників на чергових політичних гравців, та й то рівня другої-третьої ліги.

Проте, у жодному разі не можна ставитися зверхньо до опозиційних політиків: вони є партнерами УД, вони долучилися до його захисту в часи атак «Беркуту», вони також ночували тут разом з усіма.

Чи існуватиме УД у тому ж форматі і після виборів-2012? Чи залишиться він таким українським “гайд-парком”, чи просто «закінчиться»? Це залежатиме від тої ролі, яку він зіграє під час виборів. Цілком можливо, що після них історичний час для України піде швидше. У будь-якому разі, від цієї акції залишаться досвід, довіра, контакти, які ще стануть у пригоді в майбутньому.

Advertisements
Коментарі
 1. Костя коментує:

  Не згоден з багатьма речами,і поясню чому. Український дім вже давно піднімає різні теми,які хвилюють людей. Так,мовна тема – це головна тема наразі. Але я так розумію,що наразі йде спроба відійти від мовного питання і перейти до питання виборів,і лише в Києві. А інші регіони?
  Український дім існує, але не лише в офісі, а й на Європейській площі! Приходьте до нас,і подивіться,як ми працюємо,як готуємося до акцій протесту. Ми не мовчимо,але про нас ніхто нічого не каже. Ми-це активісти,які вірять в те,що недаремно не сплять ночами,і агітують людей!

 2. андрій коментує:

  Папірці №9073 «прийняті »ТУШКАМИ шахрайським голосуванням НА ЧОЛІ з В.Литвиним-Чічіковим ЗАКОНОМ називатись НЕ МОЖУТЬ. Скільки в залі, скільки на табло ? Про що мова ? Як Президент може затверджувати нелегітимний документ ? Тоді він знову стане злочинцем. Додасться ще йому одна стаття КК.

 3. микола коментує:

  Це вони (яники-пахлики-.яничари..) «законами» 9073,… відволікають народ, як той злодій, щоб витягти гаманця з наших кишень !!! І вони його щодня витягують. Вигадуючи «нові» велосипеди, з виглядом «бурхливої» діяльності, – поправки до недолугих «законів». В цивілізованих країнах розумні закони вже давно існують і діють.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s