ОДЕСЬКА МІСЬКА РАДА НАДАЛА РОСІЙСЬКІЙ МОВІ СТАТУС РЕГІОНАЛЬНОЇ

Posted: 13.08.2012 by kamenjari in Каменярі-інфо

Одеська міська рада на позачерговій сесії в понеділок прийняв рішення, відповідно до якого російська мова одержала в місті статус регіональної.

За це рішення проголосували 73 депутати з 111 присутніх (разом в міськраді 120 депутатів).

Документ прийнятий у рамках реалізації положень закону, що набув чинності, “Про засади державної мовної політики”.

Під час обговорення проекту депутат ради Олексій Косьмін зазначив, що з 2003 року в українському суспільстві з’явився термін “мови національних меншин”.

“Основною умовою закону є наступне: для того, щоб регіональна мова потрапляла під умову закону, необхідно більше ніж 10% населення, які вважають мову рідною. Відповідно до останнього перепису, в Одесі проживає більше ніж 10% населення, які рідною вважають російську мову”, – сказав він.

Косьмін додав, що прийнятий закон надає нові можливості міськраді для розвитку й збереження російської мови.

“Ухвалення рішення дасть змогу гармонізувати мовні відносини і надасть можливість вільного вибору мови міжнаціонального спілкування в місті, де протягом 200 років слово “Одеса” пишеться із двома “с”, – додав депутат.

У свою чергу мер Одеси Олексій Костусєв додав, що для 89 відсотків одеситів комфортніше розмовляти, читати й спілкуватися російською мовою.

“Немає ніяких сумнівів у тому, що це рішення підтримує переважне число одеситів”, – сказав Костусєв.

Одразу ж після ухвалення рішення сесія завершила роботу.

Як повідомляло агентство, 8 серпня близько 1,5 тис. осіб провели мітинг на підтримку підписання Президентом Віктором Януковичем закону про засади державної мовної політики в Одеській обласній державній адміністрації.

Янукович 8 серпня підписав закон про засади державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких розповсюджена ця мова.

Законом передбачається, що в контексті Європейської хартії регіональних мов або мов меншин заходи, спрямовані на використання таких в Україні, застосовуються до 18 мов.

http://un.ua/ukr/article/405402.html

Advertisements
Коментарі
  1. петро коментує:

    10 % БУЗИНИ-ПРОВОКАТОРІВ ФСБ , з-під даху СБУ, ОГОЛОСИЛО УКРАЇНІ ГРОМАДЯНСЬКУ ВІЙНУ ЗГІДНО по-шахрайськи «прийнятому » « ЗАКОНУ» №9073 та будуть встановлювати мову спілкування для більшості населення держави. Дурдом імені «ЧМО». УКРАЇНО, ПОВСТАНЬ ПРОТИ ЦІЄЇ НЕЧИСТІ !!! ДАМО ДОСТОЙНУ ВІДПОВІДЬ НАВАЛІ ОРДИНСЬКІЙ.

  2. микола коментує:

    Це вони (яники-пахлики-.яничари..) «законами» 9073,…відволікають народ, як той злодій, щоб витягти гаманця з Вашої кишені !!! І вони його щодня витягують.Мета: користуючись заселенням України прийшлими інородцями, посварити різні групи і звільнити територію від патріотів. Вигадуючи «нові» велосипеди, з виглядом «бурхливої» діяльності, – продовжують дерибан в державі для свого збагачення.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s