!!!У Львові просять надати Java статус регіональної мови!!!

Posted: 28.09.2012 by kamenjari in Каменярі-інфо

петицію підписали близько 150 людей

Кілька днів тому сайт UaReview, який відомий тим, що публікує вигадані новини, написав про те, що у Львові на розгляді міськради знаходиться питання про надання мові програмування Java статусу регіональної.

Як завжди, кілька ЗМІ повірили повідомленню і передрукували його. Але цим все не закінчилося.

Програміст Олексій Хілкевіч зареєстрував петицію Львівської міськради з вимогою: “Надати мові Java статусу регіональної у Львові!”. Петицію вже підписали майже 150 осіб.

“Висококваліфіковані Java-програмісти складають абсолютну меншість населення, і, відчуваючи тиск з боку суспільства, позбавлені права в спілкуванні рідною мовою, через що вони змушені користуватися однією або декількома іншими мовами.

Нерідкі випадки, коли програмісти не могли назвати своїх дітей поширеними в Java-співтоваристві іменами (Гослінг, Блог, Систем, Обджект, Тред, Хешкод – найвідоміші приклади серед багатьох). Також за останніми дослідженнями у місті Львові немає жодної загальноосвітньої школи, де учні могли б вивчати Java, є очевидним порушенням їх конституційного права отримувати освіту рідною мовою ” йдеться у зверненні.

“Визнання мови Java регіональною забезпечить захист права Java-програмістів спілкуватися рідною мовою, надасть їм законний захист вживати її в справах судочинства, спілкування з органами місцевої влади та в повсякденному житті. В загальнодержавному масштабі, це також буде сприяти всебічному і глибокому розвитку національної IT -галузі, підвищить загальний рівень освіти в країні та посилить роль України як держави з високим інноваційним потенціалом “, – укладає Хілкевіч.

Як повідомлялося, 3 липня Верховна Рада на засіданні у вівторок 248 голосами прийняла закон Про засади державної мовної політики, який передбачає значне розширення сфер вживання російської мови.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s