ЗАПАХ ГАЗУ В СТОЛИЦІ НЕ СТАНОВИТЬ ЗАГРОЗИ ЖИТТЮ ТА ЗДОРОВ’Ю КИЯН

Posted: 09.11.2013 by kamenjari in Каменярі-інфо

87_main

8 листопада до Служби порятунку «101» почали надходити дзвінки від мешканців м. Києва та Києво-Святошинського району Київської області про те, що на вулицях та у квартирах відчувається запах газу.

Зі слів чергового диспетчера Боярського лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів встановлено, що у с. Хотів Києво-Святошинського району на газорозподільній станції проводилися роботи по заправці одоранту (речовина, яку додають до природного газу для надання йому сильного специфічного запаху) у підземну ємність у великій кількості для зимового запасу. Процес заправки є герметичним, але у зв’язку з закачуванням великих об’ємів, допускається можливість залишення невеликої кількості речовини на з’єднувальному обладнанні, яким проводилось закачування.

У зв’язку з поривами вітру та підвищеною вологістю повітря різкий запах розповсюдився на прилеглі до місця проведення робіт території.

Вищезазначена речовина додається у газ в незначних концентраціях, що не шкодить здоров’ю людей.

ДСНС України

img_1091

За інформацією прес-служби «Київгазу» під час закачування одоранту на ГРС № 12 «Київтрансгазу » ( в районі селища Хотів ) стався витік одоранту. У зв’язку з цим в навколишнє середовище потрапила велика кількість одоранту, через що в деяких районах Києва може відчуватися «запах газу». Але насправді це не газ! Ця речовина не є шкідливою для людей та жодної шкоди здоров’ю не завдає!

загруженное

Невелика кількість одоранту, що потрапила у навколишнє середовища під час закачування одоранту на Газорозподільній станції № 12 «Київтрансгазу » (в районі селища Хотів), не становить загрози здоров’ю мешканців столиці. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко під час екстреного засідання постійної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося о 22:15 8 листопада 2013 року.

dscn1719

«Розслідування, яке провела комісія, дає нам змогу оцінити ситуацію як таку, що не несе загрозу здоров’ю населення Києва. Витік відбувся під час технологічної операції заправки одорантом на газорозподільній станції за межами Києва, але через вітер запах стало відчутно у Святошинському, Соломянському, Шевченківському районах. Однак, одорант не є токсичним. Це речовина, яка надає запах природному газу для того, аби його можна було відчути, адже сам газ запаху не має. За інформацією санепідемстанції ніякої загрози для мешканців міста та області не існує, а Департаментом охорони здоров’я жодних випадків отруєння газом зареєстровано не було», – розповів Анатолій Голубченко та додав, що причини витоку одоранту вивчатиме комісія Держпромнагляду.

Як заявив головний інженер Київтрансгазу Юрій Зябченко, наразі ситуація з витоком одоранту повністю локалізована, а сама речовина – нейтралізована.

Нагадуємо, у разі відчуття запаху газу в під’їздах, підвалах і в квартирах житлових будинків потрібно обов’язково викликати аварійну газову службу за номером 104.

http://kievcity.gov.ua/news/11451.html

Одорант (англ. odorantнім. Odorierungsmittel n, Odorant m) – речовина, яку додають до газу, щоб надати йому сильного специфічного запаху, головним чином попереджувального, або за яким визначають місця витікання.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s