ЛЕНIН ВПАВ! В КИЄВI ЗНЕСЕНО ПАМ’ЯТНИК ВОЖДЮ СВIТОВОГО ПРОЛЕТАРIАТУ

Posted: 08.12.2013 by kamenjari in Каменярі-інфо

Ленiн впав! Невiдомi патрiоти знесли пам’ятник Ленiна на Бесарабцi,вагою 48 тон! Символ комуністичної епохи пав в дні єврореволюції! Історичний день,історична подія, і перші коментарі від влади,вітчизняних політиків, громадських активістів, змі та міліції.
Юрій Сиротюк: “Повалення Лєніна – це кінець совєцької окупації і початок остаточної деколонізації України”
Повалення Лєніна
Повалення Лєніна
8 грудня 2013

“Повалення в центрі столиці боввана Лєніну надзвичайно символічний акт – це кінець совєцької окупації і початок остаточної деколонізації України. Це шлях, який пройшли усі східноевропейські країни та західна Україна на початку 90-х років. Без звільнення від колоніяльного ярма неможливо будувати розвинену правову державу”. Так 8 грудня 2013 року прокоментував повалення каменюки Лєніна в центрі Києва народний депутат Україні від ВО “Свобода” Юрій Сиротюк.

Свободівець наголосив, що бовван Лєніну в центрі столиці незалежної европейської держави – зовсім не пам’ятник, а символ приниження українців.

“Це символ істоти, яка влаштовувала геноцид і голодомори. Чин людей, які повалили Лєніна, свідчить, що суспільство вже виросло і змужніло. Український народ остаточно готовий попрощатися з наслідками совєцької окупації. І повалення Лєніна – це глибоко символічне прощання з тоталітарним минулим.

Але окрім цього, вчинок людей, які нині скинули ганебний совєцький символ, означає: невдовзі настане кінець “данєцкім”, бо влада, яка керує Україною, базується на совєцькій спадщині: на “вєлікай атєчєствєннай вайнє”, коли людей вели на бійню, як худобу; на голодоморах, коли людей морили городом; на масових репресіях. Зараз режим Януковича намагався це все відновити – і Лєнін був одним із символів їхнього панування в Києві! Нині цей символ упав, і це – початок падіння чинної влади. Цей вчинок українців – дуже позитивні події, вони свідчать, що суспільство не хоче більше совєцької окупації!

Було щонайменше дивно і водночас моторошно бачити, що у 80-ті роковини Голодомору в центрі нашої столиці стоїть Лєнін, тому його повалення – це відновлення історичної справедливости і усвідомлення суспільством того, що скільки б ми не наливали у старі совецькі міхи молодого вина – завжди результатом буде “кучмізм”, “ющенкізм” чи щось подібне, а зараз найстрашніша форма – такий собі “януковичізм-сталінізм”.

Нація сказала – ми так більше жити не будемо! Як колись козаки знищували межові стовби, якими позначала свої кордони Російська імперія – так зараз громадяни показали, що для того, аби будувати нову країну, треба порвати зі старим минулим, бо тільки так можна гарантувати неповторення окупації! Це значить, що на такому ґрунті вже можна будувати майбутнє”, – наголосив Юрій Сиротюк.

Світлини: http://goo.gl/72EFjl

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання “Свобода”
********************************************************************

“Разрушение памятника Ленину в Киеве – это не просто акт вандализма. Это свидетельство того, что основной целью организаторов и вдохновителей нынешних протестных акций является не борьба за европейские ценности, а разжигание ненависти, устрашение несогласных, разрушение государственности Украины любыми способами. Вплоть до ее территориального раздела”, – об этом заявил лидер украинских коммунистов Петр Симоненко.

Петр Симоненко подчеркнул, что под предлогом защиты “европейского выбора” лидеры так называемой оппозиции при финансовой и политической поддержке Брюсселя и Вашингтона, в борьбе за власть уже открыто используют бандитские группировки разнообразных ультрас и неонацистских молодчиков, прибегают к провокациям и насилию.

“Я обращаюсь к тем, кто пришел мирно отстаивать свое право на выбор: не поддавайтесь на провокации, не помогайте тем, кто прикрываясь студентами и школьниками, как живым щитом, готовы крушить все на своем пути. Я призываю: не идите на поводу у тех, кто, играя на справедливом негодовании людей низким уровнем жизни, их стремлениях, чаяниях и надеждах на лучшее будущее, готовы использовать вас и ваших детей, как “пушечное мясо” в клановых разборках, в битве за власть и деньги. Вспомните 2004 год, вспомните, что вам обещали тогда на Майдане и чем это закончилось”, – призвал лидер КПУ Петр Симоненко.

Пресс-служба
***************************************************************
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський позитивно оцінив сьогоднішнє знесення пам’ятника Леніна у столиці України.

Про це він сказав у програмі Fakty po Faktach на польському телеканалі TVN24 у неділю 8 грудня увечері, передає кореспондент УНІАН з Варшави.

“Хтось може сказати, що це не дипломатично, але я вважаю, що Ленін був одним із найбільш кривавих тиранів ХХ століття та особисто тішусь, що чергова європейська столиця немає його пам’ятника”,- сказав він.

“Це може бути символічна десовітизація України, але варто пам’ятати, що ми знаємо теж з нашої історії, що такі моменти ейфорії часами дорого обходяться у майбутньому”, – додав польський міністр.

У свою чергу міністр закордонних справ головуючої в ЄС Литви Лінас Лінкявічюс висловив сподівання, що разом з поваленням статуї Леніна в центрі Києва з думок українських людей підуть релікти, що залишилися з радянських часів, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Важливо, щоб разом зі статуєю Леніна з думок людей в Україні пішли всі радянські релікти. Як це було одного разу у Вільнюсі”, – прокоментував події в Києві Лінкявічюс на своїй сторінці в Twitter.

Нагадаємо, сьогодні, 8 грудня, група невідомих людей у Києві на Бессарабській площі знесла пам’ятник Леніну з п’єдесталу. Відповідальність за подію взяли нардепи з партії “Свобода”. Так, “свободівець” Ігор Мірошниченко заявив: “Я і мої побратими – депутати від “Свободи”, у повному складі повалили Леніна” і додав, що у поваленні пам’ятника брали участь близько 300 осіб. При цьому нардеп від фракції “Батьківщина” Андрій Шевченко зазначив, що знесення пам’ятника не було санкціоновано Євромайданом – це була ініціатива людей.

Столична міліція визначила, що знесення пам’ятника Леніну підпадає під кваліфікацію статті 294 Кримінального кодексу України – масові заворушення.

http://newsru.ua/ukraine/08dec2013/sikorskiy_vs_lenin.html
******************************************************************

Анатолій Гриценко
Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (з 2012), лідер партії “Громадянська позиція”. Полковник запасу.
Не для цього ми з Вами вийшли на Майдан…
08 грудня 2013, 23:04

Любомир Гузар, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, ректор Могилянки Сергій Квіт, письменник Юрій Андрухович… Дуже поважні й мудрі люди сьогодні вийшли з нами на Майдан, правда? Їхнє слово-звернення до Громадян – про цінності та європейські устремління, про відповідальність і ненасилля – усіх надихало і небайдужим не залишило нікого. Так мені здавалося…

Ідолу-Ульянову (Леніну) давно не місце у нашій столиці, це кожній розумній людині ясно. Але – руйнувати його саме ЗАРАЗ, у вкрай напружений, кульмінаційно-критичний момент Майдану? Без жодного погодження зі штабом Майдану? Під галасливо-істеричне “смерть ворогам”, “комуняку на гиляку” та “Україна понад усе”? Хіба таке – Європа і наш шлях до неї? Хіба таке – Європейський Майдан і хіба задля такого ми з Вами на Майдані об’єдналися? Під такими лозунгами і з такими вимогами ми на Майдан вийшли? Ні!

Чиї настанови виконували оті хлопці в масках, скидаючи монумент і волаючи “смерть, на гиляку, понад усе”? Напевно не кардинала Гузара та його колег – моральних авторитетів з “Ініціативи 1 грудня”. Когось іншого… У підсумку, на догоду не Україні – Кремлю, який найбільш зацікавлений у розколі, а не в єдності України. Не варто подібними руйнаціями полегшувати Кремлю його руйнівну роботу.
***************************************************************
Руслана Лижичко
Руслана, волонтер Майдану
Не потрібно було робити таке дикунство! Це компрометує цивілізовані мирні дії Майдану. Україна має запроваджувати мир.

Я звертаюся до окремих політиків! Не потрібно робити нецивілізовані дії. Пам’ятник Леніну нічого не вирішує, а дії по його знесенню роблять переговори з різними сторонами складнішими.
Нам не потрібні будь-які варварські дії. Ми засуджуємо акти вандалізму, дикості, насилля та всього, що може роз’єднати та розколоти українців. Жоден пам’ятник не вартує долі Майдану. Ми не хочемо бути далекими від європейських стандартів і принципів гуманізму. У той час, коли наша мирна ініціатива потребує згуртованості та об’єднання всіх навколо Майдану та мирних протестів до відставки злочинної влади, трощення пам’ятників і заклики до агресії є нічим іншим, як рухом у зворотньому напрямку від євроінтеграції та гуманного суспільства.

Ми маємо діяти цивілізовано!!!!

Ми не хочемо, щоб Творча Революція перетворилася у погроми…

Щоб якомога більше людей повірило у Майдан, не чіпайте погляди на мову, релігію, ідеологію і т.п. Не це зараз головне! Не потрібно агресією компрометувати чисті і світлі наміри людей відстояти свої права.

Особисто від себе можу додати: не можна було у такий момент, коли за Україною слідкує весь світ, робити таке дикунство.
*************************************************************
Знесення пам`ятника Володимиру Леніну в центрі Києві – це варварство, і другий у новітній історії випадок знищення пам`ятки, внесеної до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це у коментарі УНІАН заявив прес-секретар прем`єр-міністра України Миколи Азарова Віталій Лук`яненко. «Війна з пам`ятниками – це завжди варварство. Це повернення до самих диких темних періодів в історії людства. Таким чином, у новітній історії людства стався другий випадок, коли знищено пам`ятник, внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Перший випадок стався в Афганістані, коли таліби з танків розстріляли скельне зображення Будди, а другий – коли в Києві, в центрі Європи знищили пам`ятник Леніну» , – заявив Лук`яненко.
http://www.unian.ua/news/610363-pres-sekretar-azarova-nazvav-varvarstvom-znesennya-pamyatnika-leninu-v-kievi.html
**************************************************************
Олександр Попов: «Знесення пам’ятників – це вандалізм, а не демократія»
Голова КМДА Олександр Попов засудив знесення пам’ятника Леніну на бульварі Тараса Шевченка. За його словами, рішення про знесення будь-якого пам’ятника на території Києва може ухвалювати лише територіальна громада або уповноважена нею Київрада.
«Демонструючи прихильність до європейських демократичних цінностей, неприпустимо демонструвати правовий нігілізм. Те, що відбулося на бульварі Тараса Шевченка – ні що інше, як вандалізм. І він немає нічого спільного з демократією», – вважає Олександр Попов.
Він також закликав учасників масових акцій з повагою ставитися до майна територіальної громади міста: не ламати вуличні та паркові меблі й споруди, не псувати об’єкти благоустрою.
Нагадаємо, 8 грудня група ультраправих активістів у масках знищила пам’ятник Володимиру Леніну на бульварі Тараса Шевченка. Пам’ятник був встановлений у 1946 і охоронявся державою.
********************************************************************

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s