ПОМЕР КОЛИШНІЙ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР ІЗРАЇЛЯ АРІЕЛЬ ШАРОН

Posted: 11.01.2014 by kamenjari in Каменярі-інфо

CH000_0111_145313
За інформацією Євроньюс сьогодні у віці 85 років помер колишній прем’єр-міністр Ізраїля Аріель Шарон. З 2006 року він перебував у штучній комі після інсульту.

Аріель Шарон (івр. אריאל שרון‎, 26 лютого 1928, Кфар-Малаль, Британський мандат у Палестині — 11 січня 2014, Тель-Авів, Ізраїль) — ізраїльський військовик та політик, генерал-майор Армії оборони Ізраїлю, прем’єр-міністр Ізраїлю в 2001—2006 роках.

Під час військової кар’єри Шарон командував легендарним загоном спеціального призначення 101, повітряно-десантною та танковою бригадами. Він був ініціативним командувачем, що взяв активну участь у всіх головних війнах, котрі вела країна. Деякі його дії різко критикували з різних боків, наприклад, в результаті інциденту під Мітлою під час Суецької кризи, коли в результаті суперечливого наступу військ Шарона загинуло 38 чоловік, на кілька років його було відсторонено від командування. Шарон відзначився під час Шестиденної війни, здійснивши прорив у Битві при Абу-Агейлі, а найбільшу відомість і славу героя він отримав у результаті успішних дій під час Війни Судного Дня, коли війська під його командуванням форсували Суецький канал, оточили Суец та Третю єгипетську армію, змусивши Єгипет просити перемир’я.

CH000_0111_145403
Політична кар’єра Шарона була досить тривалоюю, протягом 29 років з невеликими перервами він займав посади міністра сільського господарства, оборони, торговлі й промисловості, будівництва, інфраструктури, зовнішніх справ і прем’єр-міністра країни. Під час перебування на посаді прем’єр-міністра політика Шарона, обраного від партії Лікуд, викликала розкол в рядах партії, що привело до виникнення нової партії Кадіма. В результаті Шарон став першим прем’єр-міністром, що не належав до партій Лікуд та Авода, котрі домінували до того часу. У 2004 році саме за ініціативою Шарона Ізраїль вивів усі поселення та війська із Сектора Газа. Хоча ці дії мали широке схвалення у всьому світі та всередині Ізраїлю, це викликало значне незадоволення ізраїльських правих, включаючи частину його власної партії.
Інформація Вікіпедії.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s