ВІДОМІ УКРАЇНСЬКІ ДИСИДЕНТИ РАДЯНСЬКИХ ЧАСІВ ВИСТУПИЛИ ПРОТИ ДИКТАТОРСЬКИХ РЕПРЕСИВНИХ ЗАКОНІВ

Posted: 18.01.2014 by kamenjari in Каменярі-інфо

Відомі українські дисиденти не залишились осторонь останніх подій в Україні. У Львові відбулась прес-конференцію,де політв’язні радянської системи висловили своє обурення в зв’язку з прийняттям парламентом скандальних змін до законопроектів, які фактично повертають Україну до часів СРСР.

Юрій Шухевич сидів у радянський таборах близько 40 років. Про прийняття нових законів чоловік дізнався з теленовин. Пан Юрій запевнив присутніх журналістів, що українців повертають до сталінських та брєжнівських часів. Зокрема, як додав колишній політв’язень, кожен з нас повинен бути готовий до несподіваних дій влади. Громадський діяч навіть припускає, що в Україні можуть розпочатися масові розстріли людей.
http://photo.unian.net
– Ми повинні бути готові до всього. Хлопці, які є у столиці, просто так не віддадуть владу. Розвалення цього режиму коштуватиме нам дуже багато крові, терпіння та сліз. Влада хоче нас залякати, однак ми повинні показати свій спротив, – зауважив Юрій Шухевич.

b1d65eb9ae
Ще один колишній політичний в’язень Львова Ігор Калинець висловив обурення діями влади. Він прирівняв законопроекти Верховної Ради з колишніми законами про антирадянську агітацію і пропаганду. На його думку, люди, що стоять на столичному Майдані, поводять себе занадто гуманно. За словами пана Ігоря, на певні жертви готова йти лише невелика частина мітингувальників.

– Вчорашні дії влади – це перші кроки до відновлення радянських законів. Головна проблема у тому, що ми занадто м’які. Революції без крові не буває. Сподіваюсь, що наша боротьба тільки розпочинається, – зазначив Ігор Калинець.

Marynovych
Колишній політв’язень Мирослав Маринович, проректор Українського Католицького Університету, вважає, що у цій ситуації громадяни України повинні діяти безкомпромісно і консолідовано. “Ми не маємо іншого виходу, як ставати на позицію громадянської непокори. Як метод може бути використаний прийом, яким хакери завалюють сайти. Цей прийом означає, що коли є достатня кількість людей в якомусь акті, влада стає безсилою. Тобто, якщо влада забороняє носити каски, то треба, щоб весь Майдан одягнув каски, щоб усе суспільство їх одягнуло. Якщо влада забороняє п’ять автівок поруч, то треба, щоб їхали по всіх дорогах колони по 20-50 авто”, — пропонує Мирослав Маринович.

Проте до таких кроків повинна вдаватись не лише людина чи група. “Суспільство має бути солідарним, яке у разі того, що когось карають, щоб воно горою стояло за ту людину і не полишало цієї людини. Шляхом увиразнення того, що закони не мають сенсу, що вони є глупими у своїй природі, абсолютно жалюгідна юридична думка у них закладена”, — говорить проректор УКУ. Проте пан Маринович не виключає того, що хтось у такому випадку може бути покараним. “Якщо суспільство не зрозуміє, що цей момент не можна упустити, не можна схилити голову, то так ми не подолаємо це зло, адже зло, яке не отримує спротиву, йде далі. Якщо ми цей закон визнаємо, то через дуже короткий час ми матимемо нові подібні закониҐ, які забиратимуть у нас свободи”, — наголошує колишній політв’язень Мирослав Маринович.

4771
Відомий правозахисник і дисидент радянських часів Йосип Зісельс заявляє, що після останніх подій в Україні має бути створений народний мирний фронт.
У ньому «будуть присутні і опозиція, і всі Майдани – всі, кому загрожує ця поліцейська держава, котра нібито створюється», – сказав правозахисник.

«Якщо вони, використовуючи ці так звані закони, посадять 20–30 людей, це приведе мільйон на майдани», – впевнений Зісельс.
За матеріалами:
http://expres.ua/
http://tyzhden.ua/
http://www.radiosvoboda.org

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s