ЮВІЛЕЙНЕ ДЕСЯТЕ ВІЧЕ НА МАЙДАНІ ПРОЙШЛО МИРНО

Posted: 09.02.2014 by kamenjari in Каменярі-інфо

GE DIGITAL CAMERA
Традиційне для Єврореволюції Народне Віче вкотре зібрало до ста тисяч киян та гостей столиці. На цей раз Віче було ювілейним – десятим. На Віче виступали громадські активісти та політики.

Зокрема співачка Руслана розповіла про залякування по телефону, які застосовує влада. “Мені приходять погрози у вигляді смс-повідомлень. В одному з них сказано, щоб я краще втікала в США, бо російські монархісти розстріляють мене з автомата”, – сказала Руслана на Народному Віче, пише Еспресо.TV.
Тетяна Чорновол закликала згадати 1937-ий рік. І не боятися.

Також до Віче звернувся телефоном лідер Автомайдану Дмитро БУлатов, який висловив свою підтримку мітингуючим.

49 активістів Євромайдану залишаються під арештом, боротьба за долю кожного із 36-ти зниклих триває.
Про це під час Народного віча на Майдані заявив нардеп Петро Порошенко.
При цьому він зазначив: “Ми не здаємо жодного активіста”.
“392 наших активістів ми спільними зусиллями витягли із в’язниць. Ще 49 наших героїв залишаються за ґратами”, – додав нардеп.
Також Порошенко зазначив: “Боротьба за долю кожного із 36-ти зниклих і викрадених людей ще триває”.
GE DIGITAL CAMERA

Юрій Луценко звернувся до українців, і сказав:
“Сьогодні на Майдані знову сотні тисяч людей.

На жаль, сьогодні я не можу сказати вам чудодійного плану, який уже завтра принесе нам перемогу. Більше того, я не вірю в якісь зовнішні – поза межами нашої держави – дива, які дадуть нам цю перемогу.

Я вірю в те, що стійкість, впертість, переконаність у своїй правді може дати нам цю перемогу.

Подивіться на наші барикади. Вони в теплі стали ще міцнішими від часу. Вони стали кам’яними. Так само міцними й непохитними стали переконання в наших душах.

Хіба хтось із нас сьогодні сумнівається, що Майдан збирався боротися не за якісь окремі політичні інтереси, за наше майбутнє?

Хіба комусь ще треба доводити, що Майдан і є двигуном історії України?

Хіба й досі хтось сумнівається, що без нашого виходу на Майдан щось у країні зміниться?

Наші переконання стали міцнішими, пройшли випробування «Беркутом», кулями, кийками, брехнею, бездіяльністю парламенту. Ми знаємо точно, що нікуди звідси не підемо, бо без нас нічого не зміниться в цій феодальній країні. В країні, де одна межигірська сім’я захопила владу і за правом феодала наділяє майном, життям, злиднями і смертю своїх підданих.

Ми нікуди звідси не підемо, доки не скасуємо цей феодалізм, доки не прорвемо цю загату рабства і не станемо на шлях до нормального європейського життя.

Як я розумію, ви сьогодні хочете плану конкретних дій.

Але хочу сказати: так само як міцні й стабільні наші барикади – так само непорушний і стабільний і наш план.

Він насправді простий: зміна системи влади через скасування узурпації влади президентом України. Має бути повернута демократична Конституція 2004 року як нові правила співжиття громадян і влади.

Це – пункт номер один нашого плану, і без нього нічого не зміниться в Україні навіть якщо зміняться прізвища президента, прем’єра та спікера в нашій країні.

Другий пункт. Ми готові отримати або технічний позапартійний уряд, або навіть взяти на себе повну відповідальність за ситуацію в Україні опозиційним урядом, який забезпечить фінансово-економічну стабільність і чесні президентські вибори.

Нас влаштовує будь-який керівник такого уряду лише при одній умові: якщо посада прем’єр-міністра не буде фіговим листком, що прикриє силові органи Партії регіонів. МВС, податкова, Мін’юст – всі інші каральні й фіскальні органи – так само мають бути в руках опозиції або позапартійних спеціалістів.

Без таких повноважень будь-який новий уряд стане для нас лише відстроченим вироком.

Пункт третій. Лише після того, як ми змінимо Конституцію, отримаємо уряд не «регіоналів» настане час для переговорів з Януковичем. І їхнім предметом може бути лише спосіб і час його відставки.

Ми всі вже стомилися й чекаємо новин з парламенту. Але, кажучи по правді, бачимо там рівновагу. На тих депутатів, які б хотіли втекти з «Титаніка» Януковича, зараз діють дві сили. З одного боку – безмежів’я Генеральної прокуратури, яка може будь-якого народного депутата вже завтра «упакувати» в тюрму (навіть якщо весь цей час він був вірним псом режиму), а також путінська митниця, яка зараз знову перекриває дорогу їхньому бізнесу до російського ринку в момент їхньої готовності перейти на бік народу. А з іншого боку – наш Майдан і західні санкції, що вже реально діють.

Що треба зробити, щоб терези переважили на наш бік?

Відповідь лише одна – збільшувати загони самооборони. Це – найкраща відповідь для посилення наших переговорних позицій у Верховній Раді.

Тому всі записуйтеся до загонів самооборони!

Всі кияни, гості міста, які зараз тут присутні, підійдіть до будь-якої сотні й запишіться добровольцем.

Кияни, яким завтра на роботу: покладіть у багажник вашого автомобіля міцне взуття, теплу куртку, бронежилет, каску і бейсбольний засіб проти «Беркута» – і будьте готові за першою тривогою з’явитися на Майдані.

Станьте самооборонцями Майдану і свого майбутнього.

Чим чисельнішою стане самооборона, тим сильнішим стане і Майдан, і наша переговорна позиція у парламенті.

Тим ближчою стане наша перемога.

Ряди самооборони мають збільшитися на кілька десятків тисяч.

Кияни: цілуйте дружин, обнімайте дітей і записуйтеся у загони самооборони, бо ви оборонятимете не лише Майдан, не лише барикади, ви оборонятимете свої родини, своє майбутнє, свою Україну.

І ще один дуже важливий крок має перетиснути ці ваги на наш бік. Ми маємо спільно організувати Східний Майдан. Там, де не менше третини українців на останніх виборах голосували за опозицію, 30-40 відсотків виборців у Харкові, Дніпропетровську, Одесі, віддали свої голоси за всі види опозиції, має постати Східний Майдан.

Там – наші брати, які чекають від нас допомоги. А ми так само чекаємо їхнього голосу.

Друзья с Восточной Украины!

Вставайте! Не верьте бреду, который вам рассказывают о кучке «озверелых бандеровцев, спустившихся прямо с Говерлы» и «захватили Киев». Тут стоит преимущественно русскоязычный Киев. Услышьте тех, кто обращается к вам на вашем языке.

Услышьте истину своим украинским сердцем.

Здесь собрались люди не ради того, чтобы кого-то привести к власти. Здесь собрались люди, которые хотят изменить страну.

У нас вместе есть три общих требования.

Хватит воровать! Так не может быть, чтобы весь бизнес страны уничтожался, народ жил ниже черты бедности, а сын президента в год наращивал свои капиталы за год на 7 тысяч процентов. Так что хватит воровать. Это – общее требование всей Украины. Становитесь вместе с нами!

Хватит нас унижать. Неужели вы, наши браться в Донецке, на Слобожанщине и в Таврии за все эти годы беспредела «рыговской» банды не почувствовали на себе что означает стоять на коленях. «Донбасс, который никто не поставит на колени», на самом деле уже лежит. Он лежит под этой бандой, которая высосала из Донбасса все соки.

Вставай, Донбасс! Вставай, Восток! Вставай вместе с нами!

Вам говорят, что здесь какая-то «другая» Украина. И нас опять пытаются разделить.

Хватит нас разделять! Только разделяя нас эти бандиты и приходят к власти. Эти игры время прекратить. Мы – единый и гордый народ. Не надо нас делить!

Мы вместе скажем: Слава Украине!

Друзі. Тут у Києві, в центрі нашої великої країни ми маємо бути впевненими у своїй перемозі.

Ми переможемо хоча би тому, що збираємося тут вже навіть не за сигналами політиків, а за велінням свого серця. Зізнайтесь самі собі: чому ви сьогодні на Майдані? Та тому, що інакше ми вже жити не можемо. Ніхто з нас вже не повернеться в стійло. Ніщо не здатне повернути нас у той стан покірної мовчанки, який був ще рік тому – напівтюрми й напівдурдому. Такої України вже більше немає.

Наша перемога в єдності. Коли на вулиці Грушевського «заговорив» «Молотов», Янукович погодився на переговори. Коли в областях люди увійшли в свої адміністрації, президент викинув із своєї повітряної кулі мішок з баластом – прем’єра Азарова.

Але його повітряна куля вже не піднімається. Вона більше не літає, бо здулася.

Овоч уже дозрів. Тут – на Майдані – ми чекаємо, коли він це, нарешті, усвідомить.

Ми – попри все – стоїмо на ґрунті конституції, закону і українського права.

Наша перемога обов’язково буде. І не тому, що у нас є найкращі у світі керівники. Хоча вожді в нас є, і їх треба підтримувати. Ми можемо й маємо їх критикувати, але інших керівників у нас немає і без них неможливо досягнути перемоги.

Тому, навіть критикуючи, не забудьте їх підтримати, зберігати єдність між Майданом і політиками аж до перемоги.

Ми переможемо не тільки тому, що у нас найкращі світі закони. Кажучи по-щирості, у нас вони вже давно не працюють, бо «працюють» злодії в законі.

Ми переможемо тому, що ми щонеділі ось так стотисячно збираємося на Майдані, бо тут вирішується наша доля.

Саме в Києві зараз вирішується, де пройде кордон Європи, де пройде кордон свободи. Але ми з вами знаємо, що він пройде не біля Чопа, а біля Хутора Михайлівського.

Знаю, що третя холодна європейська війна добігає кінця і перемога в ній буде за Україною.

Бо ми є сила.

Слава Україні!”

Зокрема на початку свого виступу Голова Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок закликав хвилиною мовчання вшанувати героїв, які згинули в боротьбі проти режиму Януковича.

Звертаючись до учасників заходу, лідер “Свободи” наголосив: “Ми стали иншими, Україна стала иншою. Ці 80 днів боротьби проти тиранії Януковича показали, що українська нація є сильною, самодостатньою і здатною самоорганізовуватися. Українці перебороли страх. Перемога Революції Гідності настане саме тоді, коли кожен із нас матиме внутрішню революцію поглядів та свідомости. Влада не здатна залякати людей. Тому вони навіть у Криму на антимайдан людей забирають за гроші. Фронт української боротьби іде на схід. Режим хоче зберегти свою владу, але українці не дадуть їм цього зробити. Весь світ дивиться на Україну, захоплюється боротьбою – ми здатні перевернути цілий світ.

Цю банду вже можна би давно було знищити. Люди почали повставати проти тієї банди, створювати народні ради й виконком. Українці відчули себе народом, який має здатність бути, як йдеться в Конституції, основним джерелом влади в Україні. Однак режим підпирається Москвою. Янукович має хазяїв у особі Кремля, тому він поїхав радитися до Путіна в Сочі. Але біля нього навіть ніхто сидіти не хотів. У цілому світі Януковича питають, коли буде покарано за вбивства українців, за викрадення й переслідування”.

Олег Тягнибок заявив, що нині триває боротьба за иншу Україну і за инший світ. Також він пояснив майданівцям для чого українцям потрібна підтримка Заходу, наголосивши на необхідності зважати на позицію західних партнерів.

“Маємо думати не лише інтересами своєї хати, а мислити більш стратегічно. Оскільки Москва підпирає владу, наша боротьба – не лише проти режиму Януковича, але й проти тих, хто його тримає. Це боротьба проти імперської кремлівської політики васалів Кремля тут, в Україні. Однак нам треба бути більш далекоглядними. Кожен із нас має розуміти, що буде завтра, зважаючи на той чи инший крок. Ніхто не сумнівається, що ми поборемо режим Януковича і встановимо народну владу. Але треба усвідомлювати, що нам буде потрібна підтримка західного світу. Українська скарбниця нині є пустою, бо влада її спорожнила, привласнивши гроші у свої кишені. Відповідно, нам треба повернути награбовані кошти, які заховані в офшорних зонах за кордоном”, – заявив очільник українських націоналістів.

Лідер “Свободи” наголосив, що коли йдеться про зміну системи влади, найважливіше, аби народ відчув, що таке народовладдя та демократія: “Змінити потрібно не лише повноваження президента і Кабміну. Важливішим є те, аби народ відчув свою владу і здатність реально впливати на політичний процес у державі. Має бути проста прозора процедура відкликання депутатів, імпічменту президента. Має бути запроваджено виборність прокурорів, суддів, дільничних. Система взаємодії влади і народу має бути абсолютно инакшою – народ повинен мати повний контроль над владою”.

“Ми – европейська нація, яка заслужила своєю боротьбою мати иншу державу – для сильних, патріотичних і вільних людей”, – підсумував Олег Тягнибок,повідомляє прес-служба ВО “Свобода”.

Я викликаю Януковича на публічні дебати на Майдані. Про це заявив лідер “УДАРу” Віталій Кличко, виступаючи на Народному Віче на Майдані,повідомляє прес-служба “УДАРу”.
“Янукович багато чого пропонував. І одна з таких пропозицій мені була: Віталію, я викликаю тебе на публічні дебати. Не мешкаючи жодної секунди я сказав “так”. І я хочу запросити наступної неділі Януковича сюди, на Майдан, на дебати. І хай він почує, що про нього думають люди”, – сказав Віталій Кличко.
Він наголосив, що громадяни України і всі, хто стоїть на Майдані, чекають на повну зміну влади. “Люди вимагають перезавантаження влади і змін правил гри. Нам не потрібно чекати півроку, поки буде написана нова Конституція. Ми можемо повернутися до Конституції 2004 року зараз. І після цього працювати над новою редакцією. Люди вимагають дострокових президентських виборів!” – зазначив Кличко, викликавши хвилю схвальних оплесків на Майдані.
Він подякував всім українцям, які приходять висловити свою незгоду з режимом Януковича і відстоюють свої права. “Я радий, що Майдан повний. Тут знаходяться сотні тисяч людей. Два дні тому я оприлюднив заклик для кожного, хто не байдужий, – приходь на Майдан. Адже Майдан – це не намети і барикади. Майдан – це, в першу чергу, люди, об’єднанні прагненням жити в сучасній країні, які вийшли боротися за себе, за своє майбутнє і за майбутнє своєї родини”, – сказав Кличко.
Лідер “УДАРу” наголосив, що лави демонстрантів мають збільшуватися. Він відзначив, що загони самооборони повинні працювати в кожному місті чи районі, і закликав всіх українців записуватися до них. А також приєднуватися до акції «Не бійся, ти українець» і вивішувати вдома та на роботі національні стрічки і прапори.
Віталій Кличко розповів, що “УДАР” завершує підготовчу роботу до всеукраїнського страйку і закликав українців у четвер, 13 лютого, коли може зібратися парламент, провести ще один попереджувальний страйк. “О 12 годині на 1 годину залиште своє робоче місце. Вийдіть на вулицю. Не бійтеся! Створюйте на роботі ініціативні групи страйку. На сайті «УДАРу» можна знайти контакти наших координаторів”, – сказав політик.

«В Україні повинен сформуватись уряд Майдану, який буде урядом проти Януковича, за нову європейську Україну, де кожен українець відчує – ми таки перемогли і йдемо вперед в цих надскладних умовах», – зазначив лідер ВО “Батьківщина” Арсеній Яценюк, повідомляє УНІАН.

За його словами, Янукович намагається затягнути опозицію ”в тривалий процес різного роду перемовин, зустрічей, дискусій і засідань парламенту, які перетворюються на збіговисько, де купка зрадників з Партії регіонів нічого не хочуть голосувати”.

За його словами, країна перебуває на межі банкрутства: «Українців хочуть остаточно зробити зубожілою країною».

«Ми ніколи цього не допустимо, – наголосив він. – Нам треба буде брати відповідальність за країну, брати відповідальність за кожну людину і вже зараз думати, що робити завтра».

«Наш рецепт перемоги – в Майдані, в нашій народній самообороні, в сотнях тисяч людей, які кожен день будуть іти до парламенту, до Адміністрації Президента, до Генпрокуратури, до СБУ, до Податкової адміністрації, до кожної обласної адміністрації і скажуть: «Ми тут керуємо, а не ви. Слухайте нас дуже уважно, бо народний гнів, – найстрашніше, що ви можете отримати». І тоді цей режим здатен впасти», – підкреслив Яценюк.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s