ПАРЄ ВИМАГАЄ НЕГАЙНО ВИВЕСТИ РОСІЙСЬКІ ВІЙСЬКА З КРИМУ

Posted: 09.04.2014 by kamenjari in Каменярі-інфо

Парламентська асамблея Ради Європи в середу проголосувала за негайне виведення російських військ із Криму у зв’язку з денонсацією угод щодо Чорноморського флоту.
Таку поправку, ініційовану українською делегацією, до тексту резолюції щодо України асамблея ухвалила більшістю голосів: 140 – за, 32 – проти, 9 – утрималися.
“У зв’язку з денонсацією Російською Федерацією угод, укладених у 1997 році щодо Чорноморського флоту, розміщеного в Криму, асоціація закликає Росію негайно вивести свої війська з Криму”, – сказано в поправці.
Як відомо, Парламентська Асамблея Ради Європи засудила дії Росії щодо України та підтримала її цілісність і унітарність.
Інтерфакс-Україна
В проекті резолюції “Останні події в Україні: загрози функціонуванню демократичних інститутів”, яка підготована моніторинговою комісією і була винесена на пленарну сесію Асамблеї в середу сказано наступне:
“Асамблея рішуче засуджує російську військову агресію і анексію Криму, які є явним порушенням норм міжнародного права, зокрема положень Статуту ООН, Гельсінського акту ОБСЄ та Статуту й основних правил Ради Європи”, – йдеться в документі.
Також наголошується, що “на думку Асамблеї, жоден з аргументів, які використовує Російська Федерація для виправдання своїх дій, не відповідає дійсності”.
ПАРЄ, згідно з документом, підкреслює, що ультраправі сили не захоплювали центральну владу в Києві, “і не було ніякої безпосередньої загрози для прав російськомовної етнічної меншини в країні, в тому числі, і навіть особливо, в Криму”.
“Асамблея вважає, що прагнення до відокремлення (Криму) і приєднання його до Російської Федерації було ініційовано та спровоковано російською владою під прикриттям військового втручання”, – йдеться в проекті резолюції.
Також висловлюються побоювання з приводу російської військової присутності на кордоні з Україною. “Асамблея висловлює серйозну стурбованість у зв’язку з нарощуванням російської військової присутності на кордоні з Україною”, – йдеться в проекті документа.
“Асамблея рекомендує державам, які підписали Будапештський меморандум, а також іншим зацікавленим державам Європи розглянути можливість укладання реальних угод з питань безпеки для забезпечення незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України”, – наголошується в документі.
На тлі останніх подій в Україні Асамблея також планує засудити ідею федералізації країни.
“Асамблея різко заперечує проти будь-яких пропозицій щодо федералізації України, оскільки це призведе до значного ослаблення єдності і стабільності країни”, – йдеться в документі.
Києву рекомендують розробити всеосяжну стратегію зміцнення ролі місцевих і регіональних влад і децентралізації управління.
“Така стратегія децентралізації повинна бути заснована на принципах сильного унітарної держави з ефективною системою центрального управління і делегування відповідальності і повноважень регіонам”, – зазначають автори резолюції.
Вони також констатують, що нещодавні події поглибили розкол між сходом і заходом країни.
“На думку Асамблеї, розкол має в основному політичні причини, незважаючи на чіткі історичні і культурні розбіжності між сходом і заходом України”, – сказано в проекті резолюції.
Крім того, в цьому документі йдеться про відповідальність попередньої влади України за загибель протестувальників на Майдані.
“Асамблея жорстко засуджує залучення снайперів та застосування вогнепальної зброї проти протестувальників українською владою. Подібні дії неприйнятні”, – йдеться в проекті резолюції.
У документі наголошується на необхідності провести ретельне розслідування всіх смертей, а також усіх випадків порушення прав людини у зв’язку з подіями на Майдані і виявити винних, насамперед тих, хто віддавав команди, і притягти їх до суду.
Комісія радників, створити яку пропонує Рада Європи, могла б надати допомогу українській владі в дотриманні цих вимог, наголошується в проекті.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s