Чому за останні дві доби долар впав майже на гривню по відношенню до національної валюти?

Posted: 20.04.2014 by kamenjari in Каменярі-інфо

66916_original

З початку року національна валюта подешевшала у 1,5 рази. Подібна ситуація востаннє спостерігалась у 2008 році, і була викликана світовою фінансовою кризою. Стан погіршувало те, що іноземну валюту було майже неможливо купити.
Що ж викликало не менш сенсаційний зріст курсу гривні? Виявляється, Національний банк прийняв рішення про тимчасове відключення 14 банків від Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку. Це означає, що тепер їм заборонено торгувати валютою на міжбанку. Такі дії регулятор здійснив, ураховуючи дестабілізаційний вплив рівня обмінних курсів гривні, що застосовуються цими банками на міжбанківському валютному ринку, та формування ними негативних очікувань щодо майбутньої курсової динаміки гривні.

1368442714
Зазначений захід спрямований на стабілізацію ринкових очікувань щодо обмінного курсу гривні та сприятиме прийняттю більш виважених управлінських рішень суб’єктами валютного ринку. Наразі невідомо, які саме банки потрапили під дію заборони. Цей факт пояснюється ймовірним банкрутством фінансових установ, у разі їх виявлення.
Нагадаємо, що раніше НБУ повідомляв, що 20 українських банків перебувають на межі банкрутства. Ще одним стабілізаційним заходом стала січнева постанова НБУ, що дозволяє українським банкам при достроковому розірвані валютних депозитів, видавати кошти не в валюті вкладу, а в гривні.
Але очікувати повної стабілізації у найближчий час не варто, принаймні до отримання Україною першого траншу МВФ. Гроші, видані в іноземній валюті за низького курсу гривні, дозволять державі швидше розрахуватись по внутрішніх зобов’язаннях.

К.е.н., економіст, Ольга Гончарова

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s