ПАРЛАМЕНТ ПРИЙНЯВ МЕМОРАНДУМ ПОРОЗУМІННЯ ТА МИРУ

Posted: 20.05.2014 by kamenjari in Каменярі-інфо

BmnRIUMCYAAr2HG
За постанову про Меморандум порозуміння та миру проголосувало 252 ЗА! Комуністи відмовились голосувати за цю постанову. Партія регіонів – 64, «Батьківщина» – 59, «УДАР» – 30, «Економічний розвиток» – 33, «Суверенна європейська Україна» – 27, «Свобода» і КПУ – 0, позафракційні – 39.

У Меморандумі, зокрема, йдеться, що Україна переживає найдраматичніший момент у своїй історії та наголошується, що президентські вибори – це запорука миру та єдності і суспільстві. Парламент закликав всіх громадян взяти участь у президентських виборах, забезпечити безпеку громадян під час проведення виборів і підрахунку результатів, засудив протиправне застосування зброї та насильства.

У Меморандумі Верховна Рада зобов’язується забезпечити невідкладне проведення конституційної та судової реформ, реформи правоохоронних органів та прокуратури, а також гарантувати розвиток російської та всіх мов національних меншин.

За прийняття Меморандуму за основу та в цілому проголосували 252 депутати. Партія регіонів – 64, «Батьківщина» – 59, «УДАР» – 30, «Економічний розвиток» – 33, «Суверенна європейська Україна» – 27, «Свобода» і КПУ – 0, позафракційні – 39.
У Меморандумі Верховна Рада України засуджує протиправне застосування зброї і насильства, що призвели до масових вбивств людей та інших злочинів проти людства.

Спираючись на свої конституційні повноваження, на основі широкого національного діалогу, Верховна Рада України зобов’язується забезпечити невідкладне проведення конституційної реформи в основу якої буде покладено децентралізацію державної влади, що передбачає:

1) позаблоковий статус України;

2) участь у будь-яких політичних та економічних міждержавних союзах виключно за результатами всенародного референдуму;

3) ліквідацію обласних та районних державних адміністрацій;

4) формування виконкомів обласних і районних рад та передачу їм функцій виконавчої влади в регіонах;

5) прямі вибори керівників регіонів жителями цих областей;

6) забезпечення повноважень регіонів необхідними фінансовими ресурсами за рахунок встановлення справедливого розподілу доходів бюджетів;

7) забезпечення можливості жителям регіонів вирішувати свої питання на місцевих референдумах;

8) остаточне закріплення статусу України як парламентсько-президентської республіки та відновлення балансу влади між усіма її гілками, шляхом ліквідації надмірних повноважень Президента та посилення ролі парламенту України в політичному житті країни;

9) проведення широкомасштабної судової реформи з метою гарантування прав громадян на чесний і справедливий суд та закріплення незалежності судової системи;

10) проведення реформи правоохоронних органів та прокуратури з метою забезпечення безпеки громадян і відновлення довіри до правоохоронної системи, зокрема, шляхом ліквідації функцій загального нагляду у прокуратури;

11) боротьбу з корупцією на всіх рівнях державної влади. Спрощення процедури імпічменту Президента, в тому числі за корупційні діяння. Створення Антикорупційного комітету України з широкими повноваженнями для здійснення контролю за діяльністю чиновників;

12) недопущення міжконфесійних конфліктів під приводом революційної доцільності.

Для досягнення миру і злагоди Верховна Рада України також зобов’язалася забезпечити конституційне закріплення статусу російської мови.

Окрім того, Верховна Рада України зобов’язується прийняти закон щодо недопущення кримінального переслідування громадян, з приводу подій, які мали місце під час масових акцій протесту в Україні, за умови звільнення ними незаконно захоплених будівель, інших громадських місць та добровільного складання зброї, за винятком осіб, які вчинили особливо тяжкі злочини проти життя та здоров’я людей.

Верховна Рада України закликає до роззброєння всіх незаконних формувань і громадян, повернення всіх незаконно захоплених будівель їх законним власникам, звільнення всіх зайнятих вулиць, площ та інших громадських місць в українських містах, селах та селищах.

Проект
вноситься народними
депутатами України
Новинським В.В
Соболєвим С.В.
Пинзеником В.М.
Єремеєвим І.М.
Кінахом А.К.

ПОСТАНОВА
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про Меморандум порозуміння й миру

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є :

1. Схвалити Меморандум порозуміння й миру (додається).

2. Ця Постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

Голова Верховної Ради
України

Додаток
до проекту Постанови Верховної Ради України

МЕМОРАНДУМ
ПОРОЗУМІННЯ Й МИРУ

Україна переживає найдраматичніший момент у своїй новітній історії.

Задля деескалації напруги у деяких регіонах країни Верховна Рада України закликає усіх громадян України простягнути руки один одному, відмовитися від радикальних дій, ненависті, разом повернутися до спільної роботи по захисту, розвитку та розбудові демократичної, суверенної і єдиної України, у якій вільно та дружньо житимуть люди усіх національностей, політичних переконань і віросповідань.

Верховна Рада України звертається до всіх громадян країни із закликом об’єднатися заради збереження нашого спільного дому – України.

Верховна Рада України підтримує в повному обсязі Женевські домовленості дипломатів України, США, Євросоюзу, Російської Федерації від 17 квітня 2014 року, що спрямовані на деескалацію напруги та відновлення безпеки всіх громадян.

Верховна Рада України підтримує загальнонаціональний діалог в рамках загальнонаціонального круглого столу національної єдності.

Верховна Рада України підтримує проведення виборів Президента України 25 травня 2014 року, як запоруки миру та єдності в суспільстві та закликає всі органи державної влади забезпечити безпеку громадян під час голосування та встановлення результатів. Верховна Рада України закликає до проведення чесних, прозорих, демократичних президентських виборів з рівними можливостями для всіх кандидатів в Президенти. Верховна Рада України закликає всіх громадян України взяти участь у президентських виборах та припинити дії спрямовані на перешкоджання виборчих прав громадян.

Верховна Рада України засуджує протиправне застосування зброї і насильства, що призвели до масових вбивств людей та інших злочинів проти людяності. Верховна Рада України висловлює співчуття всім сім’ям загиблих.

Верховна Рада України висловлює вдячність усім громадянам України, що беруть участь у заходах по забезпеченню захисту прав та свобод громадян, збереженню конституційного ладу та територіальної цілісності України.

Спираючись на свої конституційні повноваження, на основі широкого національного діалогу, Верховна Рада України забезпечить невідкладне проведення конституційної реформи, в основу якої буде покладено децентралізацію державної влади, що передбачає:
1) закріплення статусу України як парламентсько-президентської республіки та встановлення балансу влади між усіма її гілками на центральному та місцевому рівнях;
2) забезпечення повноважень регіонів необхідними фінансовими ресурсами за рахунок встановлення справедливого розподілу доходів бюджетів;
3) проведення широкомасштабної судової реформи з метою гарантування прав громадян на чесний і справедливий суд та закріплення незалежності судової системи;
4) проведення реформи правоохоронних органів та прокуратури з метою забезпечення прав і свобод людини, безпеки громадян і відновлення довіри до правоохоронної системи, зокрема, шляхом ліквідації функцій загального нагляду у прокуратури;
5) боротьбу з корупцією на всіх рівнях державної влади. Створення Національного антикорупційного органу України з широкими повноваженнями для здійснення контролю за діяльністю чиновників.

Верховна Рада України закликає до недопущення міжконфесійних та міжнаціональних конфліктів в країні.

Поруч із конституційним статусом української мови, як державної, Верховна Рада України забезпечить гарантування статусу російської мови.

Верховна Рада України ухвалить Закон України “Про місцеві референдуми».

Верховна Рада України зобов’язується прийняти закон щодо недопущення кримінального переслідування громадян за участь у масових акціях в Україні, за умови звільнення ними захоплених будівель, інших громадських місць та добровільного складання зброї, за винятком осіб, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини проти життя та здоров’я людей.

Верховна Рада України закликає до роззброєння всіх незаконних формувань і здачі незаконної зброї громадянами, повернення всіх захоплених будівель їх законним власникам, звільнення всіх зайнятих вулиць, площ та інших громадських місць в українських містах, селах та селищах.

Верховна Рада України звертається до правоохоронних органів підготувати план заходів з метою забезпечення безпеки громадян та недопущення посягань на здоров’я і життя людей та за умови звільнення заручників і адміністративних будівель, складання зброї всіма незаконними формуваннями по забезпеченню повернення військовослужбовців, задіяних в антитерористичній операції до місць їх постійної дислокації.

Ми всі різні, але всі ми єдині бо є громадянами однієї суверенної, незалежної і неподільної України.

Ми повинні зробити все можливе, щоб не позбавити наших нащадків цього безцінного скарбу.

Під час обговорення найбільшу дискусію викликало питання мови. ВР зобов’язалася поряд із державною мовою, гарантувати підтримку російської мови та мов нацменшин у місцях їх компактного проживання.
http://golosukraine.com/publication/politika/ukrayina/26124-verhovna-rada-uhvalila-memorandum-miru-ta-zlagodi/#.U3tjXdJ_u3E
Нардеп від “Батьківщини” Олександр Бригинець стисло описав текст Меморандуму на своїй сторінці у Facebook.

Заклик відмовитися від радикалізму… ВР підтримує женевські домовленості і загальнонаціональй круглий стіл та вибори президента… Закликаємо до чесних виборів і закликаємо прийти до них… Співчуваємо загиблим… ВР обіцяє конституційну реформу, де децентралізація і бюджетна незалежність, незалежність судової системи і силових органів, боротьба з корупцією. Українська державна, російська залишається в тому ж статусі, що й зараз. Закликає до роззброєння і амністію тим, хто не брав зброю. При звільненні заручників і адмінбудівль обіцяємо припинити АТО. Є питання про статус мов і умови припинення АТО, бо виходить, що терористи можуть бути не в адміністративних спорудах,
– розповів Бригинець.

Джерело: Телеканал новин “24”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s