Одного морозного зимового дня купаючись у льодяній купелі Гідропарку у вечірній час, мою увагу привернула дівчина на вигляд красивої жіночої вроди, що вискочила з крижаної води у ополонці з піднятими вгору руками, голосно наспівуючи пісню «Ніченька». Від неї я довідався, що вона співачка , котра закінчує Національний Університет культури і мистецтв і навчалась там у відомої української співачки Інеш, одночасно удосконалюючи майстерність у композитора Ірини Кирилиної, а до того закінчила акторський факультет Запорізького музичного училища ім.Платона Майбороди та різноманітні дитячі музичні школи і студії.
Того ж дня співаюча зірка нашої льодяної купелі Марина Полякова запросила мене на прослуховування її пісень у селище Вишневе. Спочатку вона показала чисельні грамоти і дипломи, завойовані на пісенних конкурсах та фестивалях і два кубки, вручені їй, як переможниці Міжнародного конкурсу «Дніпровська Хвиля» 2009 року у Дніпропетровську та на фестивалі Всеукраїнського мистецтва «Різдвяний Київ» і ще один диплом коронованої переможниці конкурсу краси «Міс Запоріжжя».

IMG_0146
В патріотичних піснях у її виконанні відчувається феноменальне явище у національному вокальному мистецтві поєднання пісенності з дивовижною віртуозністю танців, образної трансформації української етнічності з сучасними надбаннями європейської і світової культури, відчуття гармонії Всесвіту з внутрішнім станом душі співачки. Відображається історична і сучасна доля України, радість і печаль, незвичайна сила магії голосу.
На другий день з піс нями з репертуару Марини Полякової ми поїхали до професійної студії звукозапису відомого на Україні композитора Юрія Васильківського (полковника козачих військ), де записують свої пісні майже всі видатні виконавці України. На студії було записано дві пісні у виконанні Марини : «Не треба» Еріка Вайди і «Ніченька» Володимира Пономаренка. Це був перший її запис. Юрій Гаврилович високо оцінив її голос і виконання її пісень і навіть запропонував щоб вона проспівала його останню пісню записану на вірш живого класика пі сенності Вадима Крищенка «Таємниця», котра пізніше не сходила з ефіру українського радіо і радіо «Голос Києва». Юрій Васильківський став її постійним пісенним наставником і записав близько 40 пісень у її виконанні композиторів Віталія Вовкомора, Генадія Володько і свої, написані на вірші поетів-піснярів Ігоря Стратія, Наталки Поклад, Віолетти Дворецької. З їх піснями Марина Полякова 5 разів виступала в конкурсній програмі «Пісня Року» на українському радіо. Далі її підтримали більшість мистецьких програми українського радіо.

На Революції Гідності

На Революції Гідності


А все почалося після того, як ми звернулися з двома записаними на диск піснями до ведучого передачі на національному радіо «Від суботи до суботи» Ігоря Стратія, котрий прокладав дорогу до визнання багатьом молодим талановитим митцям, ніколи не думаючи про своє ім’я та благополуччя. Передані пісні пішли в ефір і їх значимість оцінили слухачі українського радіо і колеги пана Ігоря з мистецьких програм. Після цього Ігор Романович , як відомий на Україні поет-пісняр, подарував Марині Поляковій більше десяти своїх найкращих пісень для радіоефіру та виявив бажання щоб вона з піснею «Казковий сад» виступила на його творчому вечорі приуроченому 55-річчю з Дня народження. А також порекомендував активу новоствореного культурно-мистецького центру «Гостинний Двір» провести там її концерт. Марина наполегливо готувалася до цього концерту, але 9 лютого 2013 року вандалами було підпалено Гостинний Двір,а саме в той день, коли мав відбутися її виступ, 18 лютого 2013 року культурно-мистецький центр і його захисників було по звірячому розігнано тодішнім спецпідрозділом МВС «Беркут».
Потім полум’ям вибухнув Майдан, чаша терпіння українського народу пролилась і опрокинулася перетворившись у Революцію Гідності і своєю потужною енергію, ціною життів Небесної Сотні повалила режим диктатора Януковича та його прихвоснів, і питання відродження культурно-мистецького центру «Гостинний Двір» знову стало на порядку денному у культурного кола киян. Гостинний Двір було повернуто до лона громади Києва, однак питання його відродження на разі заморожено.
Майдан об ‘єднав найкращий прошарок української нації-інтелегенцію з потужною рушійною силою у світі-українською діаспорою США, Канади, Австралії, Англії,Польщі.
На сцену боротьби Майдану вийшли як провідні політики, так і найталановитіші митці, найталановитіші творчі колективи та окремі яскраві постаті національної культури і мистецтва, серед яких засвітилась своєю яскравою ідентичністю і зірковістю Марина Полякова.
IMG_0163
З її участю була сформована музично-мистецька команда однодумців ,котрі постійно виходили на Майдан, створюючи там новітні форми і образні рішення пісень. Це композитори Юрій Васильківський, Генадій Володько, поети-пісняри Ігор Стратій та Наталка Поклад. За короткий відрізок часу ними було народжено понад тридцять пісень глибокого патріотичного змісту, що врізаються своїм корінням до витоків Майдану, відображають епоху, дух, час і поклик, розбуджуючи ними напівсплячі душі багатьох українців. Вони увійшли до диску-альбому Марини Полякової (псевдонім Маруся Шаталіна) під назвою однієї з пісень «Тільки Вперед» і є своєрідним яскравим творчим звітом , виходом до сердець зголоднілого по високим духовним мистецьким цінностям українського суспільства.
20 грудня 2013 року на головній сцені Майдану вона з гіркотою і сумом повідомила, що пішов з життя раптово Ігор Стратій, виконала його знамениту історичну пісню»Либідь» та пісні Генадія Володька на вірші Наталки Поклад «Тільки Вперед», «Зраджена держава», « Про жінку», «Ромашка». Деякі з них після гучних вик ліків «На біс» і «Молодець» довелося проспівати двічі.
IMG_0167
Далі розпочалася на Україні трагедія «Небесної Сотні» і на святі території України Криму і Сходу сунули орди завойовників-приблуд, бойовиків-найманців,російських терористів. В Україні розпочалася Вітчизняна Національно-Визвольна війна за Волю і незалежність України.
Марина Полякова (Маруся Шаталіна)не може бути осторонь цієї історичної боротьби і не дарувати свого серця Україні і українському народу, так як їх доля для неї є дуже важливою.
Марина Полякова Маруся Шаталіна) своїм виконанням патріотичних пісень хоче об’єднати навколо себе всіх небайдужих українців, хоче щоб з нею співали усі покоління, бо гарна пісня возвеличує людину, єднає серця.
Вона влаштувала благочинний великий концерт на одній з центральних сцен м.Дніпропетровська на конкурсній основі вона відібрана відомим виконавцем пісень Євгеном Литвинковичем для виступів у його концерті в одному з найбільших концертних залів м.Запоріжжя, де вона співала пісні Володимира Івасюка.
Зараз Марина (Маруся Шаталіна) дає благодійні концерти для поранених у Центральному Військовому Госпіталі для поранених бійців з зони проведення АТО, її пісні звучать в «Польовій пошті» на національному українському радіо.
Своєю останньою піснею «Ставлю свічку», музику до якої написав Генадій Володько на вірш Наталки Поклад, вона увічнює пам’ять тих, що відійшли захищаючи українську святу землю і її народ, а її неповторний унікальний голос є кращим пам’ятником полеглим Героям.
Творчим доробком Марусі Шаталіної є два відеокліпа на пісні “Либідь” і “Свічка”,які стали моральною підтримкою нашим бійцям на фронті і гідним вшануванням тих, хто поклав своє життя за Україну.


А одна з нових пісень, «Остер» на сл.В.Болбата і музику Юрія Васильківського має шанси стати хітом.

В планах у Марусі проведення концертів, запис патріотичного альбому. Побажаємо Марусі Шаталіній, нашому золотому голосу України, нашій зірочці творчих успіхів. З усіх питань співпраці, організації концертів, спонсорської допомоги звертайтесь за телефоном 093-267-10-51, Костянтин Анатолійович
Матеріал підготували мистецтвознавець, критик Валерій Болбат і Костя Каменяр

Advertisements
Коментарі
  1. […] ПІСНІ НАРОДЖЕНІ МАЙДАНОМ. […]

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s