КОРИСНО ЗНАТИ

Posted: 29.05.2015 by kamenjari in Каменярі-інфо

2119

Громадська організація «Захист прав та інтересів споживачів» спільно з виданням «Каменярі-інфо» закликає громадськість приймати активну участь у заходах забезпечення додержання продавцями (виробниками) законодавства про захист прав споживачів та реалізацію ними лише безпечної для життя, здоров’я та навколишнього природного середовища продукції (товарів, наслідків робіт), чим убезпечити себе, рідних та близьких від купівлі фальсифікованої, небезпечної або неналежної якості продукції.

Виключна необхідність та поважність активної громадської участі у процесі державного контролю та нагляду у сфері захисту прав споживачів обумовлена тим, що з метою сприяння покращенню умов провадження підприємницької діяльності Урядом України було прийнято рішення про подовження у 2015 і 2016 роках мораторію на проведення контролюючими органами перевірок підприємств, установ та організацій, ФОП з обсягом доходу до 20 млн. грн. за попередній календарний рік. Здійснення таких перевірок за умовами мораторію дозволено проводити лише з дозволу Кабміну, за рішенням суду або відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України.

Мораторій на перевірки було встановлено Законом №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набув чинності 1 січня 2015 року, та як наслідок спричиняє уникнення відповідальності за ведення недобросовісної підприємницької діяльності.

Наявність неякісної та фальсифікованої продукції на полицях магазинів м. Києва знайшла своє підтвердження під час проведення громадською організацією «Захист прав та інтересів споживачів» планового моніторингу низки підприємців, які займаються реалізацією продуктових та непродуктових груп товарів, та все частіше здійснюють свою діяльність із порушенням законодавства про захист прав споживачів.

У свою чергу, ми нагадуємо Вам про те, що купуючи товари та замовляючи послуги, Ви як споживач наділені законодавством певним обсягом прав, використовуючи який, можливо відповідально підходити до свідомого вибору якісної продукції та захисти себе від недобросовісних дій виробників та продавців.

Важливо, перед купівлею будь якого, а особливо незнайомого для вас, товару, ознайомитись із основною інформацію про нього, такої як: найменування та місцезнаходження виробника (виконавця, продавця) і підприємства, яке здійснює його функції щодо прийняття претензій від споживача, а також проводить ремонт і технічне обслуговування; дані про основні властивості продукції, а щодо продуктів харчування – про склад, номінальну кількість (масу, об’єм тощо), харчову та енергетичну цінність, умови використання та застереження щодо вживання їх окремими категоріями споживачів, а також іншу інформацію, що поширюється на конкретний продукт; відомості про вміст шкідливих для здоров’я речовин, позначку про наявність або відсутність у складі продуктів харчування генетично модифікованих компонентів; ціну (тариф), умови та правила придбання продукції; дату виготовлення; відомості про умови зберігання; гарантійні зобов’язання виробника (виконавця); строк придатності (строк служби) товару (наслідків роботи), тощо.

Право на одержання Вами необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору, яка повинна бути надана до придбання Вами товару чи замовлення роботи (послуги), закріплено статтею 15 Закону України «Про захист прав споживачів», відповідно до якої інформація про продукцію доводиться до відома споживачів виробником (виконавцем, продавцем) у супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі), прийнятим для окремих видів продукції або в окремих сферах обслуговування. Інформація про продукцію може бути розміщена у місцях, де вона реалізується, а також за згодою споживача доводитися до нього за допомогою засобів дистанційного зв’язку. Продукти харчування, упаковані або розфасовані в Україні, повинні супроводжуватись інформацією про їх походження. Кількість інформації яка повинна бути в маркуванні товару залежить від групи товару. У будь-якому випадку, інформація на продукції повинна бути викладена державною мовою, інакше походження цієї продукції буде сумнівним.

Усі свої скарги, пропозиції, відгуки та зауваження Ви маєте право записувати в Книзі  відгуків  і  пропозицій встановленої форми, яку зобов’язані вести всі  підприємства   (одиниці) роздрібної торгівлі   та заклади  ресторанного  господарства  незалежно  від форм власності.

Зі свого боку, наша громадська організація «Захист прав та інтересів споживачів» приймає скарги та звернення від громадян щодо випадків порушення їх прав як споживачів та, використовуючи всі надані законодавством можливості, захищає та допомагає відновити порушені права, щоб у результаті кожний споживач отримував якісний товар та послугу.

Отже, закликаємо Вас не бути байдужими, активно та свідомо реалізовувати свої законні права як споживачів, наполягати на їх додержанні продавцями (виробниками), а також активно реагувати на випадки порушення Ваших прав для того, щоб винна особа не мала можливості уникнути відповідальності, що в свою чергу допоможе у здійсненні, а також посилить державний контроль та нагляд у сфері захисту прав споживачів.

 Свої звернення та скарги з інформацією про випадки порушень прав споживачів Ви можете надсилати за поштовою адресою: 04074, м. Київ, вул. Сокальська, 4 (Тел.: (044) 464-18-67), або на е-mail: zps4641867@gmail.com.

 

 З повагою Голова громадської організації «Захист прав та інтересів споживачів»

Середюк Володимир Юрійович

 

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s