ХАРКІВСЬКІ ТАЄМНИЦІ (фото,відео)

Posted: 07.09.2016 by kamenjari in Каменярі-інфо

 

25 серпня -2 вересня 2016 року моніторингова група з Києва у складі помічників-консультантів народного депутата України Юрія Тимошенка, журналістів телеканалу Ай-Сі-Тв та бюлетеня “Каменярі-інфо” відвідали харківські установи державної пенетенціарної служби. А саме було відвідано харківське СІЗО, та виправно-трудові колонії №17 (туб), №25, № 43, №100. Одразу слід зазначити, що дана моніторингова місія проводиться вже не вперше, і не лише в Харкові. Але саме там, як і раніше виникли певні труднощі. Це пов’язано з недотриманням норми Кримінально Виконовчаго Кодексу, ст.24,п.1,3. Для того, щоб було дотримано норму закону, і помічники-консультанти народного депутата України мали змогу безперешкодно потрапити на територію установи , доводилося викликати поліцію. Справа в тому, що колонія відрізана від зовнішнього світу внаслідок пошкодження кабелю Укртелекому. І зі слів працівників колонії, вони просто не знають коли і хто до них приходить в вечірній час. А слід сказати, що моніторинг проводився в різний час доби. І зранку, і ввечері, і вночі.

Також був факт спроби не допустити до одного з засуджених, 56-років, який мав тілесні ушкодження, швидкої допомоги.

Були неодноразові спроби порушення парава засудженого на анонімну розмову з журналістами і помічниками-консультантами.

Також було виявлено незаконне розфасування харчового продукту , лаврового листа в одному з цехів ВК№43. Лавровий лист фасувався в технічному цеху, засудженими хворими на ВІЧ та гепатит С, розкиданий по підлозі разом з цементом. Працівники ВК№43 зазначили, що просто “надають послуги”. За цим фактом була викликана слідчо-оперативна група поліції, прокурор по надзору, складено акт, проведено опис, приміщення було опечатано.

По моніторингу по іншим колоніям особливих зауважень немає. Установа №17 лікує хворих на туберкульоз. Першкоджань у пропуску на територію, незважаючи на вимкнену електрику, не було. Особистий прийом громадян пройшов анонімно.

Установа №25 так само, перешкод не створювала. Спілкуванню не перешкоджали.

Установа №100-багато питань, незважаючи на вільний допуск на територію, повне сприяння адміністрації на обстеження виробничих цехів, комор, лікарні, яка майже готова до експлуатації, є один нюанс. Під часа запису інтерв’ю з засудженими на умовах анонімності з під стенду (запис проходив в навчальній кімнаті для працівників колонії) випав…цифровий диктофон, приклеєний скотчем. ))) Приємного прослуховування, гідні нащадки майора Мельниченко. )))

Тепер з приводу статті, опублікованої нашими колегами-журналістами з Харкова на сторінці “Депо”, та “Інформбюро”. Дивно чути, що люди, які колись мали проблеми з законом-не мають права бути журналістами! Що статтю 24 КВК треба відмінити. Відео, розміщене в статті спочатку показувало повне порушення ст.24, КВК, право на анонімне спілкування, вже замінено на коротший варіант.

Бюлетень “Каменярі-інфо” існує вже 8 років. За цей час наші журналісти висвітлювали багато подій. Мовний Майдан, захист Гостиного Двору, Врадіївська Хода, події на ОВК№223, події 18 травня 2013 року (бійка з “титушками”), Революція Гідності. Наші журналісти одними з перших висвітлювали розгін студентів в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані, події 1 грудня – Марш Мільйонів, спроба розгону 11 грудня 2013 року, сутички на Грушевського 19-22 січня 2014 року, розстріли Небесної Сотні 18-20 лютого 2014 року. Ризикуючи життям наші фотокореспонденти мужньо виконували свій журналістський обов’язок. Під час проведення журналістського розслідування, пов’язаного з діяльністю в Києві грального бізнесу 11 червня 2014 року був викрадений, побитий, а згодом 14 червня 2014 року помер наш журналіст і відомий громадський активіст, учасник Помаранчевої Революції, Мовного майдану, захисник Гостиного Двору та учасник Революції Гідності – Володимир Марцішевський.

Наші журналісти з початком війни одними з перших відправились в зону АТО, для висвітлення бойових дій. Багато з них стали військовими, заховавши своє журналістське перо, і замінивши його на бойовий автомат.

Нас намагаються назвати “псевдожурналістами”. І звинуватити у “підбурюванні до бунту”. Що журналісти, які мають судимості, не мають права бути журналістами. Але це ніде в законі не зазначено. І ви маєте радіти, що вони не пішли знову на шлях злочину,а справді роблять добру справу, моніторять систему, яка знаходиться в стані реформування. І хто, як не ті, хто пройшов ці жорнова, може це зробити краще за всіх.

 

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s